MALEBNÉ POLSKÉ ZAKOPANÉ

Pozemek se nachází na Olcyzském potoce, který pramení v polských Tatrách. Díky malebné poloze v údolí nabízí celý komplex panoramatický výhled na Tatry. Ze severní strany je vidět oblíbené lyžařské středisko Gubałówka.

V lokalitě najdete další střediska jako Białku, Jurgów, Nosal či již tradiční skokanské můstky, které jsou tradiční součástí světového poháru ve skocích na lyžích.

HLAVNÍ ZIMNÍ MĚSTO POLSKA

Zakopane je bezesporu nejatraktivnější horské středisko v Polsku. Ve městě žije přibližně 27 000 obyvatel, a ročně jej navštíví přes 6 milionů návštěvníků, kteří využívají i nedaleké letiště v Krakově.
Historicky se Zakopane nejvíce rozvíjelo v době, kdy bylo součástí Rakouska-Uherska. Má tyrolský nádech. Jde o celoroční horské středisko pro pěší turistiku, cykloturistiku a samozřejmě všechny zimní sporty. Vrcholem sezony je srpen.

SLAVNÁ ULICE KRUPÓWKI

Nejznámějším bulvárem v Zakopaném je ulička Krupówki. Nabízí stánky místních obchůdků s výrobky z horského Podhalí. Můžete si zde koupit šperky, oblečení z vlny a kůže, dřevěné suvenýry a regionální pochoutky, včetně sýra oscypek. V atmosféře tradičních restauracích můžete ochutnat výbornou místní kuchyni s výhledem na horské hřebeny obklopující město.

Chcete investovat? Máte dotaz?

Zanechte nám kontakt

    Fotogalerie